Hamurabi Börek, orijinal ismi ile dikkat çeken yenilikçi ve çok lezzetli bir yer. Çeyrek asırlık tecrübesiyle kusursuza yakın lezzet ve kaliteyi uygun fiyatla birleştirerek börek yemeyi sabahları işe giderken ihtiyaç olmaktan çıkartıyor ve bir zevke dönüştürüyor.

Ağzınızı sulandıracak poğaçaların ve böreklerin yapıldığı müthiş mekan aslında tempolu çalışma düzeni olanlar için hayati önem taşıyor. Cemal Süreya’nında dediği gibi “Yemek yemek konusunda ne düşünürsünüz bilmem ancak kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı!” bu yüzden yoğun tempoda çalışanların güzel bir kahvaltıya ihtiyaçları olduğu nettir. Yoğun çalışma temposu içinde de kahvaltıya vakit bulamayacakları için en pratik ve hızlı olan börek ile poğaça seçeneğinin de en mükemmelini seçmek zorundalar. İşte tam burada Hamurabi Börek size en leziz poğaça ve börekleri sunuyor.

İstanbul’un bir çok yerinde şubesi olan işletmenin İstiklal Caddesinde ki Hamurabi Şubesi de börek için tek adresi olmuş diyebiliriz. Lezzetleri ve kokusu diğer börek ve poğaçalar gibi olmayan mekanın hizmet kalitesi de oldukça samimi ve dikkat çekici. Evinde kahvaltı yapmayı çok sevenleri ancak bir türlü fırsat bulamayanların burayı denemeleri şiddetle tavsiye ediliri çünkü evinizde ki rahatlığı ve hissi burada da bulmanız büyük bir olasılık.

Temizlik ve hijyen konusunda da oldukça titiz olan işletmeyi sabahları okula giderken, işe giderken yada acele bir işiniz çıktığında mutlaka atıştırmak için denemelisiniz.

Yazıyı paylaşın